1. lékařská fakulta Univerzita Karlova 1. lékařská fakulta Univerzita Karlova Radiodiagnostická klinika 1. LF UK a VFN
skins 18.09.2017

Centrum diagnostiky chorob prsu V. Polaka

DETAŠOVANÉ PRACOVIŠTĚ - CENTRUM DIAGNOSTIKY CHOROB PRSU V. POLAKA

Adresa: Karlovo náměstí 554/33, 121 11, Praha 2

Vedoucí lékař: MUDr. Jana Červenková
Vedoucí ra. asistent: Jitka Bílá

Centrum diagnostiky chorob prsu V. Polaka vzniklo jako součást Radiodiagnostické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Je specializovaným centrem zabývajícím se problematikou diagnostiky chorob prsu, především časných stádií nádorů prsu.

Kromě běžných diagnostických výkonů se v centru provádějí i specializovaná vyšetření, např. odběry vzorků tkáně pod mamografickou a ultrazvukovou kontrolou, lokalizace nehmatných nádorů či vyšetření prsu magnetickou rezonancí, kontrastní ultrazvukové vyšetření a hodnocení lézí pomocí tzv. sonoelastografie.

Centrum spolupracuje s dalšími klinikami a ústavy, především Onkologickou klinikou, I. chirurgickou klinikou, Gynekologicko-porodnickou klinikou a Ústavem patologie.

Centrum splnilo všechna náročná kritéria pro provádění mamografického screeningu a obdrželo povolení Ministerstva zdravotnictví ČR k této činnosti.

Centrum diagnostiky chorob prsu V. Polaka plní také vědecké úkoly v rámci mezinárodních a národních projektů, slouží jako výuková základna a poskytuje konzultační činnost pro celou Českou republiku. Centrum provádí vyšetření na nejnovějších amerických digitálních mamografických přístrojích Hologic, které charakterizuje kromě vysoké kvality zobrazení i nízká dávka záření. Díky podpoře americké nadace Vasek Polak Institute, Inc. a řady dalších sponzorů je centrum považováno za jedno z nejlépe vybavených pracovišť tohoto typu nejenom v České republice, ale i v celé střední a východní Evropě.

Centrum diagnostiky chorob prsu V. Polaka najdete zde:

počet zobrazení: 24459 autor: skins, poslední aktualizace: skins, 18.09.2017
Hodnocení: (hodnotilo 52 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.